Piątek 19.04.2024

Aktualności

• Zapraszamy na kolejne spotkanie LOGOPEDYCZNEJ AKADEMII TROSKLIWEGO RODZICA! Tym razem w formie warsztatów dla Rodziców z Dziećmi! Naszym celem jest wspieranie rodziców w kompetencjach rodzicielskich w zakresie profilaktyki logopedycznej oraz wspierania rozwoju mowy dziecka.

Data: 23.04.2024R. godz. 16:30 miejsce: PPP SOPOT

TEMAT: „Wpływ oddechu na ładny uśmiech i proste zęby - część praktyczna” - jak ćwiczyć w domu, by utrwalać normatywne wzorce oddechowe Twojej Pociechy? Na tym spotkaniu wspólnie wykonamy przykładowe ćwiczenia, by profilaktyka logopedyczna mogła stać się dla Was codzienną zabawą!

• W poniedziałek 8 kwietnia- Jeżyki 🦔🦔🦔dały CZADUUU - prawie 10000 tyś kroków - zaliczone😍💪🐾🍀☀️w ramach realizacji zadań Projektu Edukacyjnego - Lider Lokalnej Ekologii i zainspirowani filmem "Uwaga - Zmiana klimatu - Retencja wody" - Komunalny Związek Gmin Doliny Redy I Chylonki ruszyliśmy na mega długi spacer - śladami "Małej retencji wody - czyli jak Sopot łapie deszczówkę". Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy o 10.40 ruszaliśmy na przystanek autobusu 187, który dowiózł nas na START - 1. Punkt programu - ZBIORNIK RETENCYJNY - STAW PRZY ULICY OBODRZYCÓW po drodze minęliśmy Przedszkole nr 12 i Przedszkole nr 4 w Sopocie. 2. Punkt programu POTOK SWELINY- leżący na granicy Sopotu i Gdyni, następnie postój i przerwa na poczęstunek przygotowany przez rodziców 🍎🍏🍌🥒🥨🧇🍬🫘🥜🍪 a to na samym końcu Parku Północnego😍. Po naładowaniu baterii ruszyliśmy w kierunku PARKINGU EKOLOGICZNEGO (3. Punkt programu) i STUDNI CZERPNEJ (4. Punkt programu) - a potem to już z górki wzdłuż ogromnego trawnika - jak byłam mała mówiliśmy na niego WEMBLEY ⚽️⚽️⚽️🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 do Molo i Park Południowy skręt w Chrobrego i wzdłuż Potoku Elizy do Przedszkole nr 10 Pod Wieżyczką w Sopocie. Po pysznym obiedzie mieliśmy jeszcze spory zapas energii - więc ruszyliśmy do naszego ukochanego ogrodu przedszkolnego 😍🦔🐾🪻🌷☀️🌸🌼a już niedługo kierunek - Gdańsk :)

• "Droga koleżanko, Drogi kolego

Chce ci powiedzieć coś bardzo ciekawego,

Trawka, kwiatki i drzewka w naszym ogrodzie,

Rosną tak ładnie dzięki czystej wodzie.

My też musimy dużo jej pić,

Żeby rosnąć zdrowo i długo żyć". - Autor Kuba M. z rodziną

Jeżyki zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. "Woda Źródłem Życia" - dziękujemy, że byliście z nami , że w tym dniu mogliśmy razem świętować i rozmawiać
    o tym jak "oszczędzać kropelkę"
    Żółwikom dziękujemy za mega współpracę.
    Gratulujemy też wszystkim uczestnikom rodzinnego konkursu twórczego
    - nagrody i dyplomy rozdane

• Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w tegorocznej już XIV Edycji Konkursu
    - Ekspert EE czyli w Trosce o Środowisko - wyniki poznamy w połowie maju.
    Tymczasem w kwietniu wręczymy dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom zbiórki prawie 1/3 naszych przedszkolaków włączyła się do akcji - jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangazowanie :)

Aktualności

8-704 Sopot