Kilka informacji o przedszkolu Statut Przedszkola nr 10 w Sopocie

NASZE PRZEDSZKOLE O SOBIE

Przedszkole nr 10 jest placówką publiczną prowadzoną przez Urząd Miasta Sopotu. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Pomorskie Kuratorium Oświaty.

Dyrektorem przedszkola od 01.09.2002 roku jest mgr Beata Kuchcińska.

Przedszkole zlokalizowane jest w centrum miasta, a jego siedzibą jest piękna piętrowa kamienica z zabytkową wieżyczką. Sale są wielofunkcyjne, duże, jasne, wysokie, dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne. Każda grupa ma swoją salę na oddzielnym piętrze, co daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala stworzyć domową, rodzinną atmosferę.

Placówkę otacza dobrze zagospodarowany ogród przedszkolny oraz park. W pobliżu przedszkola nie ma zakładów przemysłowych, budynek położony jest wśród domów mieszkalnych. Przedszkole ma doskonały dostęp do sieci komunikacyjnej.

Do przedszkola uczęszcza obecnie 97 dzieci, w wieku od trzech do sześciu lat, które są podzielone na cztery oddziały. Dzieci w grupach są w zbliżonym wieku, a liczebność wynosi do 25 dzieci.  W każdej grupie pracują dwie nauczycielki i woźna oddziałowa. W grupie 3-latków dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczycielki. Każda grupa ma swoją nazwę wybraną przez dzieci.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00. W czasie pracy przedszkola realizowane są planowane i inspirowane przez nauczycielki sytuacje edukacyjne oraz zajęcia i zabawy, których inicjatorami są dzieci.

Praca wychowawczo – dydaktyczna oparta jest na priorytetach pedagogiki humanistycznej, uwzględnia zasady podmiotowości w relacjach z wychowankiem oraz promuje aktywne metody pracy z dzieckiem.

Nasze przedszkole to placówka przyjazna dziecku i nauczycielowi oraz otwarta dla rodziców. Najwyższą wartością w naszym przedszkolu jest dobro dziecka i wszechstronny rozwój jego osobowości, aktywności i twórczości. Dlatego naszym celem jest bezpieczeństwo, partnerstwo, wzajemny szacunek i pomoc, twórcze działanie, tworzenie optymalnych warunków do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie zdolności i talentów naszych wychowanków.

W roku 2016 placówka przeszła termomodernizację, co zdecydowanie poprawiło warunki pobytu dzieci w przedszkolu. Nowe okna, wymiana instalacji c.o., docieplenie budynku i malowanie sal i korytarzy sprawiło, że w przedszkolu jest ciepło i przytulnie.

8-704 Sopot
  • tel. 58 551-17-44