• Dzień Jeża

• 9 listopada świętujemy Dzień Jeża

- można się przebrać lub ubrać z T-shirt, skarpetki itp. z wizerunkiem jeża,

można przynieść maskotki, figurki i książki o jeżu :)

• Dzień Postaci z Bajek

• Rodzice od 7 listopada mamy napięty grafik imprez i uroczystości w przedszkolu

7 listopada - Obchodzimy Dzień Postaci z Bajek - w tym dniu dzieci mogą przebrać się za swoich ulubionych bohaterów z książek i nie tylko, przynieść maskotki oraz ulubione książki :)

• Konkurs Rodzinny - "Opowiem Ci Bajkę"

• „OPOWIEM CI BAJKĘ”

Zapraszamy do udziału w przedszkolnym konkursie literackim „Opowiem Ci bajkę”, kierowanym do dzieci i ich rodzin (rodziców, rodzeństwa, także babć i dziadków).

Cele konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań książką,

- rozwijanie naturalnej kreatywności i pomysłowości dziecięcej,

- rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz inspirowanie do wyrażania treści w formie wypowiedzi i ekspresji ruchowej,

- przekazywanie dzieciom wartości moralnych,

- wzmacnianie poczucia własnej wartości przez budzenie wiary we własne możliwości,

- wzmacnianie więzi przedszkola z rodziną dziecka.

Przebieg konkursu:

- w konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki indywidualnie lub wspólnie z rodzeństwem,
            z rodzicami czy też z dziadkami,

- zachęcamy do opowiedzenia znanej bajki lub wymyślonej, może też być inscenizacja utworu z literatury dziecięcej, recytacja wiersza. Mile widziane rekwizyty.

- chętnych do udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek
            ​​​​​​​w swoich grupach do 31 października 2022, podając tytuł bajki/utworu, autora, ilość osób, które wezmą udział,

- konkurs odbędzie się 15 listopada 2022 o godzinie 15.30 w sali grupy II.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.

DLA DZIECI PRZEWIDZIANE NAGRODY.

• Festyn - Święto Pieczonego Ziemniaka

W najbliższy piątek 07.10.2022 roku, o godzinie 16.00 odbędzie się w naszym przedszkolu

Piknik Rodzinny

Zabawę dla dzieci poprowadzi Pan Grzegorz Gajewski Qfer jako Robin Hood.

Zapraszamy na rodzinne tańce, wspólne grillowanie i pieczone ziemniaki.
            Rodziców prosimy o przyniesienie kiełbasek na grilla, mile widziane są ziemniaczane przysmaki,
             zdrowe przekąski z warzyw i owoców oraz słodkie co nieco dla dzieci.

Zachęcamy do włączenia się w przygotowania do wspólnego biesiadowania,

Rodziców chętnych do pomocy zapraszamy w dniu festynu już od godziny 15.30.

Dziękujemy :)

• Wkręć się w Sopot - Gra Rowerowa

• Za nami pierwszy miesiąc WYZWANIA - GRY ROWEROWEJ "WKRĘĆ SIĘ W SOPOT" - Czy słońce czy deszcz rowerem do pracy spiesz" :)

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu i kręcenia km i zbierania punktów dla naszego Przedszkole nr 10 "Pod Wieżyczką".

W październiku wszystkie kilometry, punkty i bonusy liczone są podwójnie x2

Zachęcamy do pobrania aplikację Activy, wybrania konkursu o nazwie - "Wkręć się w Sopot 2022" dołączenia do zespołu Przedszkola Nr 10 i kręcenia km i zbierania punktów przez cały PAŹDZIERNIK.

Pozdrawiam p. Karolina

• ZBIÓRKA DARÓW DLA SOPOTKOWA

W ramach naszej corocznej akcji "Nakarm psiaka i kociaka - to zadanie dla PRZEDSZKOLAKA" organizujemy zbiórkę NAJPOTRZEBNIEJSZYCH
            RZECZY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z SOPOTKOWA

AKTUALNE POTRZEBY SCHRONISKA:

- MOKRA I SUCHA KARMA DLA KOTÓW

- KOCE, RĘCZNIKI, POSZEWKI POŚCIELOWE itp.

(Pamiętajmy, że oddawane do schroniska tekstylia nie muszą być nowe, ale powinny być czyste, ponieważ schronisko nie ma technicznej możliwości wyprania i wysuszenia większej ilości tego typu rzeczy).

CZAS TRWANIA ZBIÓRKI 4.10.2022-4.11.2022

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW ICH RODZICÓW I RODZINY
            DO WŁĄCZENIA SIĘ W NASZĄ AKCJĘ

LICZYMY NA WASZĄ POMOC I WASZE WIELKIE SERCA.