• LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

• Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” realizuje lokalne edycje tego prestiżowego konkursu pt. „Lider Lokalnej Ekologii”. Jest to kompleksowy, wielozadaniowy, interaktywny projekt edukacji ekologicznej, który angażuje coraz większe rzesze uczestników. Jego adresatami są placówki oświatowe wszystkich poziomów edukacyjnych.

W projekcie mogą wziąć udział wszystkie placówki oświatowe, z każdego poziomu nauczania, z terenu działania Związku, tj. Gmin Miasta: Gdynia, Rumia, Reda, Sopot, Wejherowo oraz Gmin: Kosakowo, Wejherowo, Szemud. Warunkiem udziału w projekcie jest dostarczenie do siedziby Związku pisemnego zgłoszenia, a następnie w wyznaczonym terminie przedłożenie sprawozdania z przeprowadzanych cyklicznie w ciągu roku szkolnego, zadań zgodnie z propozycjami przedstawionymi w obowiązującej ofercie edukacyjnej.

W ramach projektu mamy za zdanie zrealizować zadania zaproponowane przez Związek, zgodnie z hasłem przewodnim projektu, wg. bieżącej oferty edukacyjnej, tj.: przeprowadzamy spotkania z rodzicami, rady pedagogiczne, organizujemy wycieczki terenowe, spotkania na terenie placówki ze specjalistami z dziedziny obejmującej projekt, akcje ulotkowe i plakatowe, gazetki przedszkole, a także przygotowujemy przedstawienia, turnieje wiedzy ekologicznej czy też konkursy plastyczne. Dodatkowo  przeprowadzamy zadania własne, autorskie, wg własnego pomysłu lecz zawsze zgodnie z tematem projektu. Całość zadań, wykonanych, a następnie opisanych w sprawozdaniu, jest oceniana przez komisje i punktowana zgodnie z ustaloną tabelą. Jeśli przedszkolni koordynatorzy uczestniczą w projekcie „Szkoła/Przedszkole dla Środowiska” są jednocześnie nagradzani dodatkowymi punktami w ramach projektu „Lider Lokalnej Ekologii”.

Zwycięskie placówki biorące udział w projekcie otrzymują prestiżowy tytuł „Lider Lokalnej Ekologii” oraz statuetkę i dyplom. Komisja oceniająca przebieg projektu w placówce przyznaje również nagrody indywidualne dla koordynatorów, którzy wykazali się największą aktywnością w realizacji projektu na terenie swojej placówki oraz niejednokrotnie wśród lokalnej społeczności.

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie od 2015 roku.

W 2021 roku otrzymaliśmy tutuł Złotego Lidera Ekologii.

Poniżej przedstawiamy sprawozdania z poszczególnych lat.

Lider_2022_-_Im_mniej__tym_lepiej.pdf

Lider_Lokalnej_Ekologii_2019-2021.pdf

Lider_Lokalnej_Ekologii_2018-2019.pdf

Lider_Lokalnej_Ekologii_2017-2018.pdf